Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Woda Jonizowana Właściwości Lecznicze 0
Woda Jonizowana Właściwości Lecznicze

Woda zjonizowana do celów leczniczych cz. I

Wodę zjonizowaną alkaliczną i kwasową można stosować przy różnych dolegliwościach. Może być używana zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie w postaci okładów i kąpieli. Tabela zawiera opis zastosowania wody zjonizowanej opracowany przez dr hab. Petrasa Šibilskisa*.

 

TABELA  

Dolegliwości

Schemat stosowania

Skutki, wyniki

Alergia, alergiczne zapalenie skóry

Trzy dni po kolei, po posiłku, płukać nos (wciągając wodę), jamę ustną i gardło wodą kwasową (pH2,5-3,0). Po każdym płukaniu wypijać po pół szklanki wody alkalicznej (pH=9,5-10,5). Wysypkę, trądziki, obrzęki zwilżać 5-6 razy dziennie, wyłącznie wodą kwasową.

Zazwyczaj choroba ustępuje w ciągu 2-3 dni. Poza tym, trzeba usunąć przyczyny alergii.

Astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli

Trzy dni po kolei, po posiłku, płukać nos, jamę ustną i gardło wodą kwasową (pH=2,5-3,0) (unieszkodliwić astmę powodujące alergeny). Po każdym płukaniu wypijać pół szklanki wody alkalicznej (pH=9,5-10,5).
W przypadku zwyczajnego kaszlu, wypijać po pół szklanki wody alkalicznej. W celach profilaktycznych, zaleca się okresowe powtarzanie płukania.

Choroba stopniowo ustępuje, samopoczucie staje się lepsze.

Ból gardła

W przypadku bólu gardła, konieczne jest przepłukanie go trochę podgrzaną wodą kwasową (pH=2,5-3,0). Płukanie powtarzać każde 0,5-1 godziny. Jeśli gardło zaczęło boleć nocą, trzeba wstać i rozpocząć płukanie

 Gardło staje się mniej czerwone i podrażnione.

Ból zębów

10-20 minut płukać usta podgrzaną wodą kwasową (pH=2,5-3,0). Procedura może być powtórzona.

Ból mija.

Biegunka

Wypić pół szklanki wody martwej. Jeśli biegunka w ciągu godziny nie przechodzi, wypić jeszcze pół szklanki wody martwej.
W taki sposób także można leczyć biegunkę ptaków i zwierząt domowych.

Bóle w jamie brzusznej ustępują, biegunka zazwyczaj mija w ciągu pół godziny.

Bóle głowy

Bolące miejsce głowy zwilżać wodą martwą i wypijać po pół szklanki wody aktywowanej:

- jeżeli głowa boli z powodu wysokiego ciśnienia krwi – wody martwej,
- jeżeli głowa boli z powodu zbyt niskiego ciśnienia krwi – wody żywej.
- jeżeli głowa boli z powodu pobicia, wstrząsu, trzeba ją zwilżać wodą żywą.

Dla większości ludzi ból głowy przechodzi w ciągu 30-50 minut.

Cukrzyca (Diabetes mellitus)

Przed posiłkiem wypijać po pół szklanki wody kwasowej (pH=2,5-3,0). Ponadto, zaleca się masaż trzustki, myślenie, że ona odpowiednio wytwarza insulinę.

Zauważalnie ulepsza się samopoczucie.

Czyszczenie zębów, profilaktyka

Do czyszczenia zębów używać wodę aktywowaną. Jeśli zęby są zdrowe, czyścić wodą alkaliczną (pH=9,5-10,5) i pastą do zębów. W celach dezynfekcji, po czyszczeniu wypłukać usta wodą kwaśną (pH=2,5-3,0). Ostatnie płukanie – wodą żywą.

W takim przypadku, jeżeli krwawią dziąsła, po czyszczeniu zębów i po każdym posiłku długo płukać wodą martwą (3-4 razy w ciągu 1-2 minut). Ostatni raz – wodą żywą.

Zmniejsza się krwawienie dziąseł, stopniowo rozpuszczają się kamienie.

Dezynfekcja

Woda kwasowa (pH=2,5-3,0) – idealny dezynfektor. Płukając jamę ustną, nos, gardło są niszczone drobnoustroje, toksyny, alergeny. Myjąc twarz, ręce, jest dezynfekowana skóra. Czyszcząc meble, naczynia, myjąc podłogi, są dezynfekowane odpowiednie powierzchnie. Wodą tą można dezynfekować praktycznie wszystko.

Zazwyczaj w celach dezynfekcji wystarcza jednej procedury.

Egzema, opryszczka

Przed leczeniem, uszkodzone miejsce trzeba podgrzać na parze, stopniowo zwiększając temperaturę, żeby skora stała się miękka. Później, uszkodzone miejsce trzeba zwilżać podgrzaną wodą alkaliczną (pH=9,5-10,5) i pozwolić wyschnąć nie wycierając. Zamiast nawilżania, można 4-6 razy dziennie zakładać tampony. Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.
Procedurę powtarzać 4-5 dni.
Lecząc egzemy, trzeba ustalić i usunąć przyczyny (tak jak w przypadku alergii).

Zwykle uszkodzone miejsce wraca do zdrowia w ciągu 3-4 dni. Niekiedy leczenie trzeba kontynuować.

Grzybice skóry

Uszkodzone miejsca umyć ciepłą wodą z mydłem, wyczyścić na sucho. 4-6 razy dziennie zwilżać podgrzaną wodą martwą.
W tym przypadku, woda musi być silniejszej koncentracji (pH = 2,5).

Zazwyczaj choroba mija w ciągu 4-5 dni. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć.

Grypa

W pierwszy dzień choroby zaleca się nie jeść, tj. nie używać energii organizmu do trawienia, pozostawić ją do zwalczania wirusa grypy.
6-8 razy dziennie (można i częściej) płukać nos, jamę ustną i gardło pogrzaną wodą kwasową (pH=2,5-3,0). Kilka razy dziennie wypijać po pół szklanki wody żalkalicznej.

Zazwyczaj grypa przechodzi w ciągu doby, czasami – dwóch. Ułatwia także konsekwencje grypy.

Grzybica paznokci

Przed rozpoczęciem leczenia grzybicy, uszkodzone miejsca trzeba umyć ciepłą wodą z mydłem, wytrzeć na sucho, następnie zwilżyć podgrzaną wodą kwasową (pH=2,5-3,0) i wysuszyć nie wycierając. Później, przez cały czas (5-8 razy na dobę) zwilżać tylko wodą martwą. Mając wolny czas, można zrobić kąpiel nóg: wstawić nogi do podgrzanej wody martwej i trzymać około 30 minut.
Skarpety dobrze umyć i zwilżyć wodą martwą. Podobnie trzeba zdezynfekować wnętrze butów – nalać wody martwej i potrzymać około 20 minut.

Grzybica znika w ciągu 4-6 dni, niekiedy w ciągu 8-10 dni. Grzybicę paznokci trzeba leczyć przez dłuższy okres czasu, aż nie wyrosną nowe, zdrowe paznokcie.

Hemoroidy, guzki krwawnicze

Leczenie powinno być rozpoczęte wypróżnieniem się. Najpierw ciepłą wodą z mydłem trzeba przemyć pęknięcia, wytrzeć na sucho i zwilżyć wodą kwasową (pH=2,5-3,0).
Po 5-10 minutach rozpocząć zwilżanie tych miejsc wodą alkaliczną (pH=9,5-1,5) lub założyć nawilżone tampony. Suche tampony zamienić. Tak kontynuować aż do następnej wizyty w toalecie, a następnie powtórzyć wszystko ponownie. Procedury przeprowadzać w ciągu 4-5 dni.
Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.

Zmniejszają się krwotoki, rany goją w ciągu 3-4 dni.

Przeziębienie szyi

Założyć kompres ciepłej wody alkalicznej (pH=9,5=10,5). Przed jedzeniem wypijać po pół szklanki wody alkalicznej.

Ból mija.

Pielęgnacja skóry

Do pielęgnacji skóry można regularnie używać wody kwaśnej o pH = 5,5. Taką wodę można łatwo wytworzyć korzystając z tabeli, podanej w instrukcji jonizatora (w tym celu wystarcza włączyć aparat tylko na 5 minut).
Po zakończeniu czyszczenia twarzy wodą kwaśną, można ją umyć wodą jonizowaną.

 Regularne korzystanie z wody aktywowanej do pielęgnacji skóry sprawia, że skora staje się zdrowsza, miększa, stopniowo zrównują się zmarszczki.

Pielęgnacja włosów

Do pielęgnacji włosów, wystarcza raz w tygodniu wymyć głowę wodą żywą z mydłem lub szamponem, a następnie dobrze spłukać wodą żywą i pozwolić aby same się wysuszyły, nie wycierając.

 Włosy stają się mniej szorstkie, nie puszą się.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Jeden pełny cykl leczenia – 9 dni. Pierwsze trzy dni 4 razy dziennie trzeba wypijać po pół szklanki wody kwasowej (pH=2,5-3,0) pół godziny przed posiłkiem i na noc.
Czwarty dzień – przerwa.
Piąty dzień – przed posiłkiem i na noc wypijać po pół szklanki wody alkalicznej (pH=9,5-1,05).
Szósty dzień ponownie przerwa.
7, 8 i 9 dzień ponownie pić wodę martwą, podobnie jak w trzy pierwsze dni.
W razie potrzeby, cykl leczenia można powtórzyć.

Bóle stawów stają się lżejsze, potem znikają, poprawia się ogólny stan zdrowia. W przypadku choroby przewlekłej, na miejsca bolące trzeba nakładać kompresy wody kwasowej.

 *Żródło: Rekomendacje używania wody zjonizowanej i wody srebrnej, Doc.Petras Śibilskis, I dział s. 4 – 11.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl