Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Twarda Woda Co To 0
Twarda Woda Co To

Twarda Woda Co To.

Co to znaczy, że woda jest twarda?

Twarda woda zawiera wysoką wartość minerałów takich jak wapń czy magnez, ale też innych substancji: siarczany, chlorki czy azotany oraz wodorowęglanów i siarczanów. Im wyższe stężenie tych składników, tym bardziej twarda woda. W celu zredukowania problemu twardej wody, coraz więcej osób sięga po proste rozwiązanie jakie niesie technika – to montaż urządzenia zmiękczającego wodę. Woda zmiękczona pozbawiona jest jonów wapnia a także magnezu, powodujących twardość (tzw. kamień). Z tego powodu warto zastosować zmiękczacz wody, dzięki któremu właściwości wody będą optymalne i dla zdrowia, i dla codziennego funkcjonowania.

 

 

 

Wcześniej jednak dobrze jest mieć wiedzę na temat twardości wody w naszym miejscu zamieszkania. Możemy taką informację uzyskać od zakładu wodociągowego, a gdy korzystamy z własnego ujęcia wody (np. studni) twardość wody możemy zmierzyć na kilka różnych sposobów, np:

- w laboratorium lub jednostce badawczej wykonującej badania wody – dokładny pomiar (skład chemiczny wody),

- za pomocą testerów kropelkowych (metoda miareczkowania, filtracji) – dokładny pomiar twardości w warunkach „domowych”,

- za pomocą specjalnych testerów paskowych – pomiar bardzo szybki, najmniej dokładny.

Wiele osób przed zakupem urządzenia zmiękczającego wodę zastanawia się czy miękka woda jest zdrowa? Opinie na ten temat są podzielone. Praktycznie można powiedzieć, że we wszystkim trzeba mieć umiar i rozsadek. Tak samo jest zarówno z twardą, jak i miękką wodą. Oba rodzaje mają swoje plusy i minusy. O czym napiszemy w kolejnym artykule pt. Miękka woda czy twarda – jakie są podstawowe różnice?

Jak twarda woda wpływa na twoje włosy

Zauważasz, że twoje włosy są sztywne, źle się układają albo się puszą po umyciu. Borykasz się również z problemem wypadania włosów. Ponadto twoje włosy się przetłuszczają pomimo regularnego mycia. Pomimo, że na co dzień stosujesz wysokiej jakości kosmetyki, nakładasz różnego rodzaju odżywki próbując poprawić ich kondycję - są nadal mocno przesuszone i wymagają ciągłego nawilżenia. Wszystko na nic. Być może problem nie leży w niewłaściwej pielęgnacji a raczej należy przyjrzeć się wodze w jakiej myjesz włosy. Przyczyna może leżeć w długotrwałym używaniu do mycia twardej wody. Jej działanie podrażnia gruczoły łojowe, co prowadzi do przetłuszczania się skóry głowy. Włosy stają się matowe i przesuszone. Mycie włosów w twardej wodzie w dłuższej perspektywie doprowadza do zapychania się mieszków włosowych, a co za tym idzie, do wypadania włosów.

Natomiast mycie włosów w miękkiej wodzie sprawi że będą łatwiejsze do rozczesania, nie będą się kołtunić, będą pełne blasku i miękkie w dotyku. Twarda woda ma negatywny wpływ także na łuski włosowe, ponieważ przyczynia się do ich unoszenia. Może powodować wypadanie włosów, pozbawiać je połysku oraz objętości. Włosy stają się szorstkie, puszą się i plączą. Co więcej, powoduje również większe zużywanie kosmetyków, gdyż gorzej się je rozprowadza i mniej się pienią. Przy stosowaniu szamponu przy miękkiej wodzie należy użyć go o połowę mniej niż dotychczas przy twardej wodzie, gdyż miękka woda potęguje większe spienianie się kosmetyków. Włosy po umyciu w miękkiej wodzie są miękkie i puszyste jak płatki kwiatów. 

 

 

Twarda woda urody nie doda 

Twarda woda działa negatywnie nie tylko na nasze włosy ale także na skórę całego naszego ciała. Twarda woda przyczynia się pośrednio do wysuszania naszej cery. Stosowane przez nasz płyny czy żele mniej się pienią w twardej wodzie, wtedy lejemy ich więcej na ciało, żeby jakąś pianę jednak wytworzyć. A potem próbujemy to z siebie dokładnie zmyć. Zarówno zwiększona dawka środka myjącego, jak i konieczność dłuższego płukania w twardej wodzie, wysuszają skórę. Zwłaszcza w połączeniu z ciepłą wodą. Cera staje się wrażliwsza, niedoskonałości skóry są bardziej widoczne, łuszczy się naskórek, wzmaga się jego przetłuszczanie. Niestety takim postępowaniem wpadamy w błędne koło.

Jakie jest rozwiązanie problemu twardej wody?

W większości gospodarstw domowych mamy do czynienia z wodą twardą. Szybkim i trwałym rozwiązaniem jest montaż urządzenia zmiękczającego wodę. Zmiękczacz składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej oraz wypełnienia z żywicy zmiękczającej wodę. Największą zaletą zmiękczaczy jest to, iż przeznaczone są do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do nich urządzeń. Oprócz nich na rynku można nabyć także filtry zmiękczające wodę montowane w mniejszych pomieszczeniach, np. w kuchni (montowane pod zlewem) lub łazience. Są one dedykowane dla mieszkańców bloków, którzy korzystają z miejskiej sieci wodociągowej a chcieliby, aby ich woda była, np.: bardziej zmineralizowana i oczyszczona.

Regulacja stopnia twardości wody jest możliwa w kompaktowym zmiękczaczem wody ZM-WORK 30-AM.

 

 

Zmiękczacz kompaktowy

 

Zmiękczacze wody w rozmaitych wersjach objętościowych mają zastosowanie w budynkach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych, hotelach, pensjonatach, apartamentach, itp. Zmiękczacze do wody użytkowej w domach czy hotelach gwarantują rzeczywiste rezultaty ekonomiczne: minimalizują o 50% zużycie proszków do prania czy środków czystości. Zmiękczona woda nie wysusza cery, zapobiega powstaniu łupieżu a także alergii.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl