Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Plastikowa Czy Szklana Butelka 0
Plastikowa Czy Szklana Butelka

Plastikowa Czy Szklana Butelka.

Do jakiej butelki przelać filtrowaną wodę? Woda jest głównym elementem ludzkiego organizmu. Stanowi 60-70% masy ciała dorosłego człowieka. Bez wody nasza skóra ulega przesuszeniu, narządy wewnętrzne pracują gorzej, występują bóle głowy i inne przykre dolegliwości. Zatem odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest niezbędny dla naszego zdrowia, kondycji czy dobrego samopoczucia. Kiedy kupujemy wodę zastanawiamy się, która jest najlepsza – ta w butelce plastikowej czy szklanej?

Butelka plastikowa

Butelka plastikowa jest wykonana ze związku o nazwie politereftalan etylenu (PET)1. Jest to polimer, który – jak wskazują wyniki licznych badań – może przenosić do wody pewne szkodliwe substancje. Nie warto do nich wlewać przefiltrowanej wody ponieważ wielokrotne ich uzupełnianie jest szkodliwe dla naszego organizmu – z upływem czasu trujące substancje uwalniają się i przenikają do wody niekorzystnie wpływając na smak wody i powodując problemy zdrowotne. W butelkach plastikowych gromadzą się bakterie, które nie usuniemy podczas zwykłego mycia naczyń.

Butelek plastikowych nie można wyparzać gorącą wodą ani też myć w zmywarce – ponieważ jak już pisaliśmy wcześniej - pod wpływem wysokiej temperatury uwalniane są niebezpieczne dla organizmu substancje. Pijąc wodę z plastikowych butelek nie jesteś eko. Producenci plastikowych butelek dodają różne ulepszacze, które utrudniają możliwość ich ponownego przetworzenia. Recykling plastiku jest często w takim przypadku niemożliwy. Szacuje się, że aż 91% plastikowych butelek nie zostaje poddanych procesowi recyklingu.

Butelka szklana

Butelki szklane są praktyczne i eleganckie, wyróżnia je nowoczesne i ciekawe wzornictwo. Są wielokrotnego użytku, czym przyczyniasz się do ochrony środowiska. Butelka szklana jest higieniczna (można ją myć pod bieżącą wodą jak i w zmywarce). Woda w szklanej butelce nie zmienia smaku napoju, nie wydziela żadnych trujących substancji pod wpływem ciepła – jak to jest w przypadku plastikowych butelek. Szkło jest odporne na zarysowania i bezpieczne dla naszego zdrowia. Niestety nie jest odporne na stłuczenia. Butelka szklana jest ekologiczna, podlega łatwiejszemu recyklingowi niż plastik.

 

 butelka informacyjna

 

Jaka butelka szklana?

Butelki szklane można kupić w sklepach internetowych oferujących akcesoria sportowe czy artykuły wyposażenia domowego. Warto wybierać produkty znanych producentów, gdzie produkty wytwarzane ze sprawdzonych składników, dopuszczonych do kontaktu z żywnością, co daje gwarancję długiej żywotności. Kupując butelkę szklaną możemy wybierać pomiędzy różnymi rozwiązaniami, w zależności od ceny, koloru czy praktyczności.

Rodzaje butelek szklanych:

- butelka z uchwytem – jest funkcjonalna, łatwa do noszenia - posiada praktyczny uchwyt z nakrętką „na palec”. Mogą być kolorowe lub przeźroczyste. O różnych pojemnościach. Idealne gdy idziesz na spacer czy na siłownię. Przeznaczone do codziennego użytku.

 

 

 

- butelka z filtrem – jeśli nie posiadasz urządzenia do filtracji wody z kranu to ta butelka zapewni ci dostęp do filtrowanej wody. Mały filtr - umieszczony w jej wnętrzu powinien zapewnić ci czystą i zdrową wodę do picia. Wystarczy stały dostęp do bieżącej wody a filtr załatwi resztę.

 

 

 

butelka na wodę smakową - jeśli czysta woda ci nie smakuje a zależy ci na prawidłowym nawodnieniu swojego organizmu, możesz zaopatrzyć się w butelkę, która pozwoli na samodzielne przyrządzenie napoju smakowego. Taka butelka posiada specjalny wkład na owoce lub wyciskacze do cytrusów. Do butelki włóż kilka kawałków pomarańczy, cytryny, jabłka, ogórka czy listki mięty. Wszystko zależ od twoich upodobań smakowych. 

 

 

 

butelka  pokrowcu ochronnym - jeśli szklana butelka jest narażona na łatwe stłuczenie, aby temu zapobiec kup butelkę zabezpieczoną neoprenowym pokrowcem lub w silikonowej koszulce. Nawet jeśli przypadkowo wypadnie ci z ręki istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że butelka się rozbije. Ponadto pokrowiec chroni wodę znajdującą się w butelce przed niepożądanym działaniem światła słonecznego.

 

 

Filtry odwróconej osmozy

Woda filtrowana z kranu zyskuje coraz więcej zwolenników. Technologie odwróconej osmozy są efektywne w usuwaniu groźnych dla zdrowia bakterii, drobnoustrojów, wirusów jak również metali ciężkich z wody kranowej. Najnowocześniejsze filtry posiadają wkłady mineralizujące dostarczające w czystej postaci wapń ( Ca ), potas ( K ), magnez ( Mg ) czy krzem ( Si ).

 

 

 

Wkłady jonizujące są przeciwutleniaczami, z alkalicznymi mineralizującymi kulkami nasączającymi wodę. Te alkaliczne filtry wody usuwają kwaśną wodę po odwróconej osmozie, zamieniając w zrównoważoną co do pH wodę źródlaną o wydłużonej żywotności. Wytwarzają "żywą" wodę, wodę REDOX z automatyczną terapią, zwiększonym stężeniem tlenu, promieniowaniem dalekiej podczerwieni, obfitym stężeniem wodoru, przeciwutleniaczem i nie tylko. Woda przepływając poprzez filtry alkaliczne do wody (przeciwutleniacz alkaliczny) przypomina wspaniałą wodę źródlaną o długowieczności z Tybetu w Chinach i we Lourdes we Francji.

 

Zalety filtrowania wody

Jedną z największych zalet korzystania z filtra odwróconej osmozy jest picie smacznej i wartościowej wody. Natomiast woda alkaliczna nawadnia organizm do trzech razy bardziej skutecznie, a także posiada silne właściwości redukcji wolnych rodników, zapobiega powstawaniu wielu chorób oraz spowalnia procesy starzenia.

Woda pozbawiona chloru oraz zbytniej twardości podnosi walory smakowe dań, znacznie polepsza smak i zapach napojów. Zmiękczona woda powoduje, że kamień nie osadza się na ściankach i grzałkach urządzeń domowych.

Zamiast kupować wodę butelkowaną, korzystajmy z domowej przefiltrowanej wody, którą mamy zawsze „pod ręką”. Nie tylko oszczędzamy nasze złotówki ale przyczyniamy się do poprawy naszego zdrowia i środowiska naturalnego.

Żródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli(tereftalan_etylenu)

Poli(tereftalan etylenu), PET (C10H8O4)ntermoplastyczny polimer z grupy poliestrów stosowany na dużą skalę do produkcji włókien syntetycznych i butelek do napojów bezalkoholowych. PET powstał w latach czterdziestych XX wieku w Wielkiej Brytanii. Zastosowanie: PET jest wykorzystywany do produkcji opakowań, w tym butelek (butelkę z PET opatentował w 1973 Nathaniel Wyeth), włókien, naczyń, niewielkich kształtek (na przykład przezroczystych klawiszy) i obudowań urządzeń elektronicznych. Z włókien wytworzonych z PET produkuje się dzianiny i tkaniny, między innymi polar, dakron i tergal (np. do produkcji płócien żaglowych), liny i tym podobne.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl