Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Oliwka magnezowa czyli jak w prosty sposób uzupełnić niedobór magnezu w organizmie 0
Oliwka magnezowa czyli jak w prosty sposób uzupełnić niedobór magnezu w organizmie

Oliwka magnezowa czyli jak w prosty sposób uzupełnić niedobór magnezu w organizmie.

Współczesne społeczeństwo cierpi na niedobór magnezu w organizmie, co negatywnie odbija się na jakości życia i przyczynia się do wielu chorób których można byłoby uniknąć. Do czynników wpływających na niedobór magnezu przyczynia się m.in. wysokie skażenie wody, roślin i powietrza, uboga w magnez gleba, nadmierne spożywanie napojów wypłukujących magnez z organizmu (kawa, napoje gazowane), zła dieta, stosowanie niektórych leków, stres, alkohol i wiele innych. Oto niektóre sygnały że możesz cierpieć na niedobór magnezu: nadpobudliwość, zawroty głowy, skurcze mięśni, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zespół napięcia przedmiesiączkowego, objawy alergiczne, słabe paznokcie, wypadające włosy oraz wiele innychZatem jak w najprostszy sposób uzupełnić niedobór magnezu w naszym organizmie? Wydawałoby się, że nic prostszego jak iść do najbliższej apteki i kupić mniej lub bardziej przyswajalne związki magnezu w tabletkach.

Otóż uzupełnianie magnezu tabletkami może niekiedy trwać bardzo długo, niektóre osoby mogą mieć problemy z jego przyswajalnością w takiej postaci, po za tym taka kuracja jest też kosztowna. Z wiekiem zapotrzebowanie na magnez zwiększa się. A potrzebujemy go przez 365 dni w roku. A może warto wzbogacić naszą codzienną dietę o produkty zawierające magnez? I to też jest dobry pomysł. Do takich produktów zaliczamy: zielone warzywa liściaste, rośliny strączkowe, mleko i jego przetwory, produkty pełnoziarniste ( otręby owsiane, pestki dyni, orzechy, kakao.

Bardzo dobrym źródłem magnezu jest też mineralizowana woda pitna. Woda jest w stanie dostarczyć nawet 10 proc. dziennego zapotrzebowania naszego organizmu w magnez. Dużą zawartością dobrze przyswajalnego magnezu jest też woda średnio zmineralizowana. Zatem doceńmy zalety wody pitnej i nauczmy się prawidłowego nawodnienia naszego organizmu.

 

 

 

Czy są jeszcze inne sposoby na uzupełnienie magnezu w naszym organizmie? Tanim rozwiązaniem a zarazem skutecznym okazuje się terapia oliwką magnezową. Potrzebujemy: 1 część chlorku magnezu i 2 części wody przefiltrowanej. Gdy skóra się nieco przyzwyczai można zmienić proporcje: 1 część chlorku magnezu i 1 część wody. Przygotowujemy: 100 gram chlorku magnezu, 200 ml czystej filtrowanej wody, garnuszek do podgrzania wody, łyżeczkę do pomieszania, buteleczkę z atomizerem.

 

Wodę podgrzewamy by zrobiła się ciepła, następnie wsypujemy chlorek magnezu i mieszamy łyżeczką aż sól się rozpuści. Studzimy i przelewamy do buteleczki. Oliwka magnezowa to nie oliwa a solanka. Otrzymany płyn ma jednak konsystencję oliwy, zaś gdy rozsmarujemy go na skórze poczujemy tłustawy poślizg. W przypadku wrażliwej skóry oliwa magnezowa może przez pewien czas wywoływać uczucie pieczenia. Opłucz wówczas skórę a do butelki z oliwką dolej wody. Z czasem skóra się przyzwyczai i nie będzie już tak reagować. Pamiętaj również aby specyfik nie aplikować na uszkodzoną skórę (np. tuż po depilacji). Oliwa magnezowa świetnie sprawdza się jako ekologiczny dezodorant pod pachy, pachwiny czy dłonie, jako mgiełka po kąpieli, jako środek na obolałe mięśnie czy stawy oraz na stłuczenia i obrzęki, nadaje się także do masażu ciała.


1. Ekologiczny dezodorant

Przed użyciem wstrząśnij i psiknij kilka razy pod każdą pachę, następnie delikatnie wmasuj w skórę. Dezodorant z oliwki magnezowej nie zatyka gruczołów potowych. Ma działanie antybakteryjne i utrzymuje świeżość przez cały dzień. Nie brudzi ubrań. Nie posiada zapachu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać do niego kilka kropel pachnącego, eterycznego olejku. Pamiętaj aby nie aplikować preparatu na świeżo wydepilowane ciało.

2. Mgiełka po kąpieli

Spryskaj kilkakrotnie ciało po wieczornej kąpieli a następnie wetrzyj preparat w skórę. Pamiętaj aby ominąć twarz, narządy płciowe, sutki, rany). Przy pierwszych aplikacjach może wystąpić pieczenie, przejściowa wysypka która szybko mija. Dla złagodzenia objawów przemyj spryskane miejsca wodą. Można również rozcieńczyć preparat dolewając odrobinę czystej wody osmotycznej. Z czasem skóra się przyzwyczaja.

3. Środek na bolące mięśnie, stawy, kości oraz stłuczenia i obrzęki

Oliwka jest bardzo przydatna w przypadku zakwasów i stłuczeń. Spryskujemy wówczas obolałe miejsca i delikatnie masujemy. Po wielu godzinach pracy przy komputerze zapewne odczuwasz ból i napięcie mięśni karku, spryskaj oliwką okolice karku i delikatnie wmasuj specyfik.

4. Relaksujący masaż

Gdy już nasza skóra się przyzwyczai do oliwki można zrobić masaż całego ciała. Masaż możemy zrobić sobie samemu (tam gdzie sięgniemy) lub zabrać ze sobą oliwkę gdy wybieramy się do masażysty. Oliwka magnezowa pozostawia na skórze delikatnie lepką warstwę i to niektórym może przeszkadzać. Dla lepszego efektu zdrowotnego postaraj się aby pozostała na twojej skórze przynajmniej 30 min a potem możesz ją zmyć czystą filtrowaną wodą.

 

Jakie są korzyści ze stosowania oliwki magnezowej?

  • wpływa na polepszenie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia;

  • zmniejsza skurcze mięśni, łagodzi bolesność stawów;

  • działa uspokajająco, poprawia jakość snu;

  • łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, łagodzi objawy menopauzy;

  • magnez to kluczowy element równowagi hormonalnej w organizmie;

  • zmniejsza napięcie i uczucie stresu.

Źródło: www.akademiawitalności.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl