Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Mikroplastik W Wodzie Butelkowanej 2
Mikroplastik W Wodzie Butelkowanej

Mikroplastik W Wodzie Butelkowanej.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, iż zajmie się kwestią obecności mikroplastiku w butelkowanej wodzie. Jak wykazują procedury, mikroplastik możemy znaleźć aktualnie w butelkach z wodą z tworzywa sztucznego niemalże u  wszystkich producentów.

Mikroplastik w butelce wody.                                                                                                                        Mikroplastik ulokowany jest w dużej większości wody sprzedawanej w butelkach. Badania zrobione na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork we Fridonii dowiodły, iż w dominującej ilości spośród 259 butelek z wodą, w jedenastu różnych markach znaleziono zanieczyszczenia. Na litr wody przypadało przeciętnie 10 mikrocząsteczek o przekroju grubości włosa ludzkiego.

Mikroplastiki są to cząsteczki pochodzące z rozmaitych źródeł: kosmetyków, ubrań, procesów produkcyjnych, opakowań, niekiedy są rezultatem rozpadu większych plastikowych przedmiotów. WHO wyraziło zaniepokojenie ewentualnymi negatywnymi rezultatami obecności mikroplastiku w całej wodzie butelkowanej dla stanu zdrowia społecznego, pisze brytyjski The Independent. Równocześnie zrzeszenie zapewnia o bezpieczeństwie wody, akcentując, iż aktualnie brak jest argumentów niekorzystnego oddziaływania ich na ludzkie zdrowie.

Konieczne długoterminowe testowania
Bruce Gordon, koordynator WHO ds. wody a, także kryteriów higienicznych oznajmił w BBC News, iż nadrzędną sprawą jest to, jaki wpływ wywiera pochłanianie mikroplastików, w czasie wielu lat, na ludzkie ciało.
Zaznaczył, iż ażeby ustalać wypróbowany limit dla obecności mikroplastiku w wodzie, niezbędne jest ocena ryzyka, jakie mogą dostarczyć w doświadczeniach prowadzonych w dłuższej perspektywie czasowej.

W wodzie, i w powietrzu
Obecność mikroplastiku odkryto obecnie w atmosferze, glebie, w wodzie z kranu, w organizmach zwierząt oceanicznych. Dr Andrew Mays z Uniwersytetu Wschodniej Anglii oznajmił, iż świadomość odnośnie mikroplastiku wzrasta, lecz wymaga stale kolejnych badań. Podkreślił, iż rezultaty badań nie pokazują na podłoże mikroplastiku.
Chociaż najbardziej przypuszczalne pochodzenie mikroplastików to opakowania. Nie sposób wykluczyć również, iż cząsteczki znalazły się obecnie w samym ujęciu wody. Oczywistym jest, iż mikroplastiki istnieją w otoczeniu dookoła nas i że się kumulują. Znajdują się w żywności pochodzenia oceanicznego, zaś w tej chwili wiemy, że również w butelkowanej wodzie, oznajmił naukowiec.

Woda prezentuje się czysto, niejednokrotnie bez skazy. Tak jak butelka. Dla niektórych jest to pojemnik komfortowych warunków. Dla innych jest to ochrona przed brudną bądź groźną wodą z kranu. Woda butelkowana jest oferowana jak esencja czystości. To najżwawiej rozwijający się rynek napojów na świecie, o wartości 147 mld USD na rok.
Aczkolwiek nowe badania prowadzone za pośrednictwem Orb Media, organizację dziennikarską nonprofit z siedzibą w Waszyngtonie, wskazują, iż jedna butelka może pomieścić dziesiątki, co więcej tysiące mikroskopowych plastikowych drobinek.


Mikroplastiki trafiły obecnie do wszystkich państw świata.
W wybranych krajach wprowadza się ograniczenia w produkowaniu, np. kosmetyków zawierających mikroplastiki. Na świecie wytwarza się rocznie 300 mln ton plastiku, lecz jedynie 20 % spośród tego poddane jest recyklingowi bądź termicznej utylizacji. Pozostałość zanieczyszcza atmosferę, wodę a, także glebę. Niedawno premier Kanady oświadczył, że Kanada zwalczy do 2023 r. produkcję wszystkich opakowań jednorazowych. W ślad za tym idą inne państwa.

Po co się irytować?
Po co się głowić, czy jest mikroplastik w wodzie czy go nie ma. Skoro są podejrzenia, że jest, to po prostu nie pijmy takiej wody. Jest alternatywa dla wody butelkowanej. Instalujcie filtr ro do kuchni. To definitywnie rozwiąże wasz dylemat. Filtr RO to filtr osmotyczny. Początki instalowania w Polsce tych urządzeń datuje się na rok 1995. A sama technologia wojskowa narodziła się w 1965r. Filtr ro ( reverse osmosis - odwrócona osmoza ) oczyści na pewno mikroplastiki. Oczyszcza 95% zanieczyszczeń. Stosowany jest do wody pitnej. Po takim urządzeniu możemy pić wodę nieprzegotowaną mineralizowaną i jonizowaną. Gdyż taką wodę to urządzenie wytwarza. Sama technologia została zapożyczona z przyrody. Chociażby rośliny filtrują wodę na zasadzie osmozy.

Wiele rodzin korzysta już z takiego rozwiązania od 1995 roku. Tu można zakupić taki filtr i we własnym zakresie go zainstalować. Montaż filtra znajdziecie w artykule : "Odwrócona Osmoza Jak Zainstalować". Urządzenia do filtracji wody można zakupić pod tym linkiem: Odwrócona osmoza

Komentarze do wpisu (2)

9 października 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - 18 Amoxicillin gyw.ifkx.amexwater.com.pl.sea.zv http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

9 października 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Amoxicillin eqq.fffp.amexwater.com.pl.fas.dh http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl