Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Masa katalityczna g1 0
Masa katalityczna g1

Masa Katalityczna G-1 M.dox 80 jest aktywnym tworzywem filtracyjnym dedykowanym do eliminowania żelaza i manganu z wody. Kluczowym komponentem G1 jest naturalna ruda manganu - piroluzyt - dwutlenek manganu, który to posiada umiejętność przyswajania z wody rozpuszczonych związków manganu i oksydowania ich tlenem do ciężko rozpuszczalnego dwutlenku manganu.

 

Masa katalityczna G1


Masa Katalityczna M.dox 80 G-1 sporządzana jest z rudy wysokomanganowej z indyjskich złóż i zawiera:

- dużą zawartość dwutlenku manganu odpowiedzialnego za katalityczne natlenianie,

- porządne własności sorpcyjne,

- zaświadczenia instytutów badawczych

- atesty PZH dopuszczające wodę przeznaczoną do spożycia

Badano rudy rozmaitego pochodzenia osiągalne w branży, uzyskując najkorzystniejsze wyniki w odmanganianiu i odżelazianiu wody dla rudy ze złóż indyjskich. M.dox 80 odróżnia się najkorzystniejszymi właściwościami pośród złóż tego rodzaju dostępnych na rynku. M.dox 80 sprzedawany jest w workach po 25 kg.

M.dOX 80 piroluzyt służy do filtracji żelaza, manganu i siarkowodoru. To medium powoduje reakcję utleniania-redukcji i okazuje się być jednocześnie wysokowydajnym medium filtracyjnym.

Złoże zawiera 80% dwutlenku manganu z unikalną strukturą, która pozwala wzmocnić jego działanie i zmaksymalizować jego pojemność. M.dOX 80 piroluzyt działa lepiej niż jakiekolwiek inne media ze względu na swoją czystość, zdolność utleniania i filtracji a także jego żywotność.

 Dla przykładu M.dOX 80 piroluzyt zawiera 75 do 85% dwutlenku manganu, złoże Greensand zawiera tylko 0,5% dwutlenku manganu a Birm 0,01%. W większości przypadków piroluzyt nie wymaga dodawania nadmanganianu potasu, tylko utleniania powietrzem. Dlatego też stosujemy napowietrzanie kompresorowe. Wraz z uruchamianiem się pompy wodnej jednocześnie uruchamia się sprężarka dozując powietrze do zbiornika hydroforowego poprzez elektrozawór.

 Masa katalityczna G-1

Złoże katalityczne minimalizuje zawartość żelaza (Fe) a, także manganu (Mn) do norm jakości wody spośród tzw. "kłopotliwych wód", które posiadają maksymalnie 30 mg Fe/l oraz 2 mg Mn/l. Materiał filtracyjny M.dox 80 to ciemne granulki, które służą do oczyszczania i odbarwiania wody, efektywnego eliminowania tlenków żelaza, manganu, oraz siarkowodoru. Zastosowanie złoża poprawia także właściwości organoleptyczne wody. Stosowane jest nader często w momencie kiedy inne sposoby uzdatniania szwankują.

 Masa katalityczna G-1

Zalety zastosowania masy katalitycznej G1

  • nieskończona wytrzymałość

  • opcja stosowania filtracji jednostopniowej

  • możliwość zamiany już pracujących złóż filtracyjnych bez konieczności modyfikowania stacji uzdatniania.

  • brak zbiorników na nadmanganian potasu czy na sól

  • regeneracja, płukanie wsteczne

  • bardzo dobre właściwości pochłaniania

  • mineralne złoże pochodzenia naturalnego

  • filtrowanie nadmiernych ilości żelaza i manganu

  • filtrowanie nadmiernych ilości żelaza i manganu występujących w postaci organicznej

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl