Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Irygator Do Zębów Czy Warto Kupić 0
Irygator Do Zębów Czy Warto Kupić

Już od najmłodszych lat rodzice uczą nas że higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. W efekcie dbamy o nasze zdrowie i samopoczucie. Gdy zęby są czyste i nie zwierają resztek pokarmu, to nie bolą, nasz oddech jest świeży i przyjemny. Codzienna higiena jamy ustnej nie wyklucza regularnych wizyt u stomatologa.

  

Aby utrzymać taki stan zdrowia, niezbędna jest codzienna profilaktyka. Dzięki kilku prostym czynnościom, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej. 


Oto te czynności:

 • dokładne szczotkuj zęby 2 razy dziennie (rano i wieczorem po posiłku) oraz codzienne stosuj nici dentystyczne,

 • stosuj pełnowartościową dietę i ogranicz spożywanie słodkich przekąsek pomiędzy posiłkami,

 • stosuj produkty do higieny jamy ustnej zawierające fluor (pasty do zębów),

 • stosuj fluorkowe płukanki do ust.

 

 

 

 Do klasycznych sposobów dbania o higienę jamy ustnej możemy zaliczyć szczoteczki do zębów (zarówno te tradycyjne jak i elektryczne), nici dentystyczne, różnego rodzaju pasty do zębów oraz płyny do jamy ustnej. Natomiast irygator do zębów jest bardzo skutecznym urządzeniem do oczyszczania całej jamy ustnej z bakterii, co nie wyklucza codziennego stosowania powyższych rzeczy. Dlatego dla optymalnej higieny jamy ustnej, stosuj codzienne zarówno nici dentystyczne, jak i irygator.

Czym jest irygator do zębów i jak działa?

To urządzenie do czyszczenia nie tylko zębów, ale również przestrzeni międzyzębowych, języka, kieszonek dziąsłowych przy zastosowaniu płynu uwalnianego pod ciśnieniem (może to być sama woda, jak również woda z dodatkiem płynu do płukania). Swoim działaniem przypomina myjkę ciśnieniową, która wykorzystuje wodę i powietrze do czyszczenia. Irygator do zębów jest świetnym uzupełnieniem codziennej higieny, ponieważ oczyszcza miejsca trudnodostępne dla tradycyjnej szczoteczki do zębów. Pamiętaj jednak że nie zastępuje ono nici dentystycznej, tylko uzupełnia higienę jamy ustnej.

Efekty stosowania irygatora

Irygator jest w stanie nie tylko usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, ale sprawdza się również przy czyszczeniu aparatów ortodontycznych. Doskonale oczyszcza i pielęgnuje mosty, korony, implanty, tu zalecane jest nieco dłuższe czyszczenie. Jego stosowanie przyczynia się do redukcji płytki nazębnej z powierzchni szkliwa zapobiegając odkładaniu się kamienia nazębnego. Ponadto urządzenie posiada dodatkową funkcję masażu dziąseł, co sprzyja poprawie stanu ich ukrwienia.

Kilka zalet stosowania irygatora do zębów:

 • skuteczna i dokładna higiena jamy ustnej, co prowadzi do lepszej kondycji zębów i dziąseł;

 • usuwanie osadu z przestrzeni międzyzębowych, gdzie najczęściej rozwijają się stany zapalne;

 • lepsza walka z próchnicą.

Jak używać irygator do zębów?

Do urządzenia wlej wodę lub przygotowany wcześniej płyn. Pamiętaj że lepiej użyć wodę filtrowaną a nie tą bezpośrednio z kranu, ponieważ na zębach zacznie się osadzać kamień, a właśnie po to używamy to urządzenie aby między innymi temu zapobiegać.

 

 

 Czytaj: Woda Z Kranu A Mineralna

Do irygatora wlewamy najlepiej lekko ciepłą wodę a nie zimną. Wówczas czyszczenie zębów będzie znacznie przyjemniejsze, zwłaszcza jeśli cierpisz na ich nadwrażliwości. Końcówka irygatora powinna być trzymana prostopadle, co może sprawiać trudnoś dla osoby początkującej.

Końcówką irygatora nie dotykaj dziąseł ani zębów, ponieważ możesz je uszkodzić. Do czyszczenia kieszonek zębowych służy inna końcówka irygatora, zatem należy ją zmienić. Po za tym uważaj na strumień wody. Zbyt silny może spowodować ból i krwawienie dziąseł. Dostosuj siłę do swoich preferencji i potrzeb (irygatory stacjonarne posiadają większy zakres stopni regulacji ciśnienia (6,9 bara) niż bezprzewodowe.

Czas trwania czyszczenia w warunkach domowych nie powinien przekraczać 2-3 minut, chyba że posiadasz aparat ortodontyczne, wtedy możesz nieco wydłużyć czas irygacji. Niektóre urządzenia mają wbudowany timer, informujący nas o konieczności zmiany miejsca czyszczenia. Po zakończeniu czynności należy dokładnie umyć i osuszyć urządzenie a irygator stacjonarny odłączyć od źródła prądu.

Typy irygatorów do zębów

 1. irygator stacjonarny,

 2. irygator bezprzewodowy;

 3. irygator ze specjalnym podłączeniem do kranu.

  

 

 

Źródło: https://www.prorankingi.pl/blog/irygator-stacjonarny-czy-bezprzewodowy/

Podsumowując:

 • Kup irygator stacjonarny - jeżeli rzadko wyjeżdżasz, potrzebujesz jak najwyższego zakresu ciśnienia, masz dużo miejsca w łazience i masz blisko gniazdko elektryczne.

 • Kup irygator bezprzewodowy - jeżeli często gdzieś podróżujesz lub gdy twoja łazienka jest mała i masz ograniczoną ilość miejsca. Nie przeszkadzają ci dolewki wody w trakcie irygacji.

Jak dbać o irygator?

Oczywistą sprawą jest regularne serwisowanie każdego domowego urządzenia, nie inaczej jest z irygatorem do zębów. Jak każde urządzenie ulega on zużyciu i uszkodzeniu. Należy wymienić dysze jeśli nasz model je posiada zgodnie ze wskazaniem w instrukcji. Dbamy aby po każdym użyciu opróżnić irygator z pozostałej wody. Osad z kamienia gromadzący się na dyszy, zacznie się również osadzać na naszych zębach, co może doprowadzić do pogłębienia się stanu zapalnego w naszej jamie ustnej. Zatem, bardzo ważną sprawą jest systematyczne odkamienianie urządzenia. Ten problem możemy znacznie zmniejszyć używając wody przefiltrowanej.

 

 

 

Czytaj: Filtry Do Kuchni Podzlewozmywakowe

Warto zatem zastanowić się nad posiadaniem specjalnego filtra, który oczyści naszą wodę kranową. Do wody pitnej w naszej kuchni najlepiej sprawdzi się system odwróconej osmozy*.Odwrócona osmoza okazuje się być jedyną, efektywną metodą otrzymania krystalicznie czystej wody zdatnej do picia wprost z kranu. Zainstalowany filtr osmotyczny w szafce pod zlewem w kuchni dostarcza nam nieustannie zmineralizowaną i zjonizowaną  wodę pitną do wszelkich celów spożywczych, gospodarczych jak i zdrowotnych.

*Zjawisko osmozy jest naturalnym przebiegiem zachodzącym nieustannie we wszystkich żywych organizmach i polega na przenikaniu cząstek wody za sprawą półprzepuszczalnej błony z roztworu o stężeniu niższym do roztworu o stężeniu większym. Półprzepuszczalnymi błonami objęte są komórki wszystkich żywych organizmów.

  

 

Czytaj: Filtr odwróconej osmozy co to jest

Problem osadu w czajniku znika ponieważ woda po osmozie jest całkowicie zmiękczona. Woda zmiękczona pozbawiona jest jonów wapnia a także magnezu, powodujących twardość (tzw. kamień) osadzający się na armaturze sanitarnej, osłonach natrysków, chromowanych bądź niklowanych częściach wyposażenia łazienek bądź kuchni.

 

 

 

 

Czytaj: Twarda Woda Co To

Jest wiele zalet stosowania zmiękczaczy wody. Jednym z najważniejszych czynników jest oszczędność twoich pieniędzy. Zmiękczając wodę ograniczasz rachunki za ogrzewanie. Kamień osadza się na elementach kotła i zmniejsza wydajność pieca. Natomiast woda zmiękczona ogranicza wytwarzanie się kamienia i dzięki temu instalacja grzewcza jest bardziej wydajna. Ponadto zaoszczędzisz na zakupie tabletek odkamieniających, ponieważ na sprzęcie AGD nie osadza się kamień, co jednocześnie przedłuża ich żywotność. Ponadto woda miękka ma lepsze właściwości pieniące dzięki, czemu zużyjemy mniej środków czyszczących.

Filtr Odwróconej Osmozy RO5M-1-2

 

 

 • Filtr kuchenny 3 stopniowy do wody spożywczej zawierający 3 wkłady.

 • Wkład mechaniczny - usuwa zanieczyszczenia rodzaju: piasek, osady, o wielkości < 20 mikronów, wkład mechaniczny polipropylenowy 5 mikronów - usuwa zanieczyszczenia rodzaju: muł, rdzę, o wielkości < 5 mikronów a, także wkład uzdatniający blok węglowy - eliminuje chlor jak również sporo związków organicznych i nieorganicznych. 

 • System posiada wszelkie akcesoria niezbędne do zainstalowania i użytkowania filtra choćby takich jak: przyłącze doprowadzające wodę, komplet wkładów, baterię do wody uzdatnionej, zestaw wężyków do połączeń wszelkich podzespołów.

 

Kontakt telefoniczny (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00): 727930726
Kontakt mailowy: amexwater@gmail.com 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl