Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Jaki Odżelaziacz Do Domu 0
Jaki Odżelaziacz Do Domu

JAKI ODŻELAZIACZ DO DOMU?

Żelazo okazuje się być najobficiej występującym pierwiastkiem na świecie i możemy je odnaleźć w skorupie ziemskiej, co znaczy, iż posiadacze domów ze studniami niejednokrotnie posiadają problemy z jakością wody gruntowej. Żelazo jest w stanie także ługować z metalowych rur w domu. Z reguły naprawa wody o wysokiej zawartości żelaza nie wydaje się być projektem dla majsterkowiczów, gdzie możemy zwyczajnie zamontować odżelaziacz wody kupiony w sklepie internetowym. Potrzebujesz lokalnego specjalisty, który doskonale rozumie zmartwienia związane z jakością wody w twoim rejonie i jest w stanie zalecić właściwe sposoby filtrowania na bazie formalnej analizy.

Zardzewiała, pomarańczowa woda wydobywająca się z kranu jest na ogół sygnałem, iż masz styczność z dużym stopniem żelaza w wodzie. Jednak możesz także mieć pierwiastki żelaza, które wydaje się być de facto niedostrzegalne lub pojawiają się w charakterze małych płatków w szklance. Chociażby nieduże ilości żelaza są w stanie pozostawić plamy rdzy na zlewie i osprzęcie po wyschnięciu wody. Aczkolwiek żelazo nie wydaje się być traktowane za zanieczyszczenie wywołujące szkodliwe efekty uboczne dla stanu zdrowia, to bez wątpienia może mieć negatywny wpływ na jakość wody. Prócz niemiłego wyglądu wody w domu żelazo może także wywoływać inne bóle głowy. 

W głębokich studniach, gdzie zawartość tlenu okazuje się być mała, woda mieszcząca w sobie rozpuszczone pierwiastki żelaza i mangan będzie wyglądać klarownie i bezbarwnie. Po wystawieniu na działanie powietrza żelazo utlenia się, zostawiając porządną czerwonawo-brązową plamę na praniu, urządzeniach sanitarnych a, także porcelanowych muszlach klozetowych. Komunikując najłatwiej, im w wyższym stopniu wystawione jest żelazo na tlen, tym ciemniejszy jest kolor. Rdza jest w stanie także tworzyć się w bębnie pralki i plamić rzeczy, powodując, że niektóre białe tkaniny (zwykle bawełna) po praniu mogą być lekko żółte bądź pomarańczowe.

Duże stężenie żelaza sprawia, że woda pitna, kawa i herbaty mają metaliczny posmak. Żywność gotowana w wodzie z żelazem jest w stanie się odbarwić i posiadać również niepokojący posmak. Żelazo może pozostawiać nieestetyczne plamy na tkaninach i elementach wyposażenia, choćby takich jak zlewy i toalety. Poza tym po kąpieli wysusza skórę co powoduje że musimy kremować nasze ciało. Poza tym żelazo może prowadzić do kłopotów z hydrauliką, gdyż gromadzi się w rurach zapychając je. Jeśli chodzi o nasze organizmy, to żelazo jest istotnym składnikiem odżywczym, lecz większość ludzi zyskuje 95% niezbędnego mu żelaza z pożywienia. 

Jeżeli więc żelazo powoduje większą ilość problemów niż korzyści, dlaczego nie wyeliminować go z wody w domu?

Wbrew powszechnemu przekonaniu typowy zmiękczacz do wody nie wystarcza, ażeby naprawić problemy z żelazem . Żelazo pojawia się w wodzie w rozmaitych postaciach i jest wiele sposobów poprawy jakości za pomocą unikalnych domowych rozwiązań do uzdatniania wody. Ekspert od uzdatniania wody może usunąć żelazo z czerwonej wody za pomocą odpowiednich, różnego rodzaju środków filtracyjnych.

Greensand Plus jest chodliwym medium stosowanym do filtracji żelaza. Lecz media te należy regenerować przy użyciu nadmanganianu potasu, którego niektórzy posiadacze domów pragną unikać ze względów bezpieczeństwa, albowiem jest to bardzo brudząca żrąca substancja chemiczna. Odrębną chętnie ostatnimi laty stosowaną opcją do filtracji żelaza są media do uzdatniania wody wykonane z mixu syntetycznego zeolitu znanego jako Aqua Multi czy Ecomix, które to złoża mają żarłoczny apetyt na usuwanie zarówno żelaza, jak i manganu. Media te regenerują się słoną wodą i nie brudzą tak jak nadmanganian potasu. Aqua Multi czy Ecomix może być idealnym nośnikiem dla domów pobierających wodę ze studni.


Jaki zatem wybrać odżelaziacz do naszego domu?


To badanie laboratoryjne wody wybiera nam odżelaziacz. Na jego podstawie dobieramy urządzenie. Wiele osób nie wie od czego zacząć. Zaczynamy najpierw od badania wody w laboratorium. Może to wykonać SANEPID, Miejskie Wodociągi ale również prywatne laboratoria. My mamy tą możliwość, że dla nas wykonuje badanie wody prywatna firma. Przyjeżdżają do domu klienta na terenie całej Polski i pobierają próbki wody. Można zadzwonić pod nr tel. 727930726 i umówić firmowego technika w celu pobrania próbek. Kiedy otrzymamy wyniki badania wody wówczas dobieramy urządzenie do parametrów z laboratorium. To pokazują poniższe tabelki. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, iż stosowane poniższe konfiguracje wspaniale filtrują żelazo z wody.

 

 

 

 


Kiedy będziesz gotów przestać szorować zabrudzenia żelaza i otrzymać jakość wody, na którą zasługuje Twoja rodzina, zwróć się do zaufanych ekspertów mających wiedzę i sprzęt, ażeby zagwarantować rozstrzygnięcie problemu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl