Wersje językowe
Bezpieczne zakupy
Producenci
Rzetelna Firma
Uziemienie Organizmu 0
Uziemienie Organizmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uziemienie Organizmu.

Przypomnij sobie jak będąc nad morzem z przyjemnością spacerowałeś bosymi stopami po plaży. A może zdarzyło ci się biegać po łące mokrej od porannej rosy? Otóż niestety mało kto jest świadomy, że regularny kontakt z ziemią ma olbrzymie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Przez wiele tysięcy lat człowiek poprzez swoje ciało miał bezpośredni, fizyczny kontakt z Matką Ziemią - spał na ziemi, chodził po ziemi boso, uprawiali ogród gdzie dotykał ziemi.

 

 

 

Dzisiaj bezustannie mamy do czynienia z olbrzymia ilością toksyn, przetworzoną żywnością, promieniowaniem czy chronicznym stresem. Chodzimy w butach zwłaszcza z tworzywa sztucznego. Niestety współczesna cywilizacja oddzieliła nas od Ziemi. Oddzieleni od ziemi chorujemy, szybko się starzejemy, mamy mało energii. Dzieje się tak, bo utraciliśmy połączenie z uzdrawiającą, antyzapalną siłą naszej Planety. Oddzieleni od ziemi przypominamy dziś cięte kwiaty w wazonie – odcięte od gruntu.

 

Ziemia żywi kwiaty, daje im witalną siłę pełną wolnych elektronów. Kwiaty w ogrodzie żyją dłużej niż cięte, bo mają bezpośredni kontakt z ziemią. Nie inaczej jest z nami – ludźmi. Człowiek jest jak „bateria” – jest istotą „elektryczną” a także elektromagnetyczną. Nasze procesy życiowe są sterowane nie tylko biochemicznie ale i elektrycznie. Gdy zgłaszamy się do lekarza na EKG to wykonywane badanie jest po prostu zwykłym pomiarem elektrycznej czynności naszych narządów, np. serca. Bez przepływu prądu nasze ciało by nie funkcjonowało. Każda komórka w naszym organizmie jest jak malutka „elektrownia”.

 

Tracąc kontakt z ziemią utraciliśmy naturalne źródło energii niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego całego ciała. Cierpimy dziś na liczne choroby wywołane przewlekłym stanem zapalnym. Chroniczny stan zapalny ma bezpośredni związek z niedoborem w organizmie wolnych elektronów, które mogłyby zneutralizować szkodliwe działanie nadmiaru wolnych rodników. Nasze ciało składa się głównie z wody i jest doskonałym przewodnikiem elektronów. Z kolei Ziemia jest nieograniczonym źródłem życiodajnej energii (wolnych elektronów) poprzez zachodzące na niej przez cały czas naturalne zjawiska, takie jak: wyładowania atmosferyczne podczas burz tworzą potężną dawkę energii, promieniowanie słoneczne czy energia wytwarzana przez jądro naszej planety. Jej powierzchnia jest dobrym przewodnikiem elektrycznym.

Gdy dotykamy ziemi bosymi stopami dochodzi do absorbowania z niej wolnych elektronów, których brakuje w naszym organizmie. W ten sposób czerpiemy z powierzchni ziemi przeciwutleniacze, wykazujące działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. W konsekwencji wolne elektrony, które pobieramy z ziemi pomagają neutralizować działania wolnych rodników i redukują stany zapalne będące bezpośrednią przyczyną wielu schorzeń i chorób. To właśnie przewlekłe zapalenie jest przyczyną licznych alergii, choroby Alzheimera, chorób sercowo-naczyniowych, anemii, artretyzmu, astmy, cukrzycy, chorób autoimmunologicznych czy chorób nowotworowych.

Uziemienie klucz do twojego zdrowia

W dzisiejszych, plastikowych czasach to uziemianie może być naszym kołem ratunkowym.

Patrz: Co zamiast plastikowych butelek

 

 

Co możemy zrobić? Wystarczy że postawisz gołe stopy na trawie, piasku, żwirku czy kamieniach a twoje ciało same zacznie czerpać wolne elektrony ile tylko chce. Możesz w tym czasie - chodzić, siedzieć, biegać lub po prostu położyć się na ziemi i dotykać jej powierzchni dowolną częścią nagiego ciała, np. ramieniem, dłonią, karkiem, nogami itp.

 

Zaleca się co najmniej 30-minutowy, bezpośredni kontakt z ziemią (asfalt będący produktem przetwórstwa ropy naftowej nie ma niestety własności przewodzących). Woda jest niezbędna aby czerpać z elektrycznych zasobów ziemi, ponieważ to woda przewodzi elektrony. Pamiętajmy że powierzchnia powinna być wilgotna. Suchy jak pieprz piasek na pustyni nie będzie przewodził (ale mokry na plaży już tak). W czasie gdy jest lato nie ma problemu by wyjść na spacer i chociaż chwilę pochodzić boso po trawie. A co gdy przychodzi zima? W sklepach internetowych możemy znaleźć w sprzedaży wiele różnych akcesoriów uziemiających, są to między innymi prześcieradła, śpiwory, maty, podkładki pod mysz komputerową, skarpetki, itd. Niestety nie należą one do tanich rzeczy. Jeśli mamy odrobinę zdolności manualnych możemy znacznie taniej, własnoręcznie wykona niektóre uziemiające gadżety. Na przykład możesz zakupić prześcieradło uziemiające i uziemić nasze łóżko.


Prześcieradło uziemiające

Osoby korzystające z uziemienia, twierdzą że niezwykle dobrze wpływa ono na ich organizm i pomaga w leczeniu wielu schorzeń.

Gdy badano wpływ uziemiania na zdrowie, to stwierdzono, że:

 • uziemienie redukuje zapalenie i likwiduje związane z nim bóle (działanie antyzapalne i przeciwbólowe),

 • podnosi poziom energii (nie potrzebujesz kofeiny do pobudzenia),

 • skraca czas leczenia kontuzji u sportowców,

 • uziemienie - ma pozytywny wpływ na jakość snu (nie tylko szybkość zasypiania i głębokość snu, ale też m.in. redukuje lub eliminuje chrapanie i bezdech nocny) oraz na doskonałe samopoczucie po przebudzeniu,

 • uziemienie redukuje poziomy hormonów stresu (np. kortyzolu) przez co pomaga wyciszyć się i pozbyć się stresu,

 • normalizuje biologiczny rytm snu i czuwania (dzień-noc),

 • rozrzedza krew, normalizuje ciśnienie tętnicze, zmniejsza ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych (zawał, udar) będących zabójcą numer jeden współczesnych społeczeństw,

 • pomaga pozbyć się napięciowych bólów głowy i mięśni,

 • wspomaga szybsze gojenie się urazów,

 • zmniejsza symptomy zaburzeń hormonalnych u kobiet oraz PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego),

 • chroni ciało przed elektrosmogiem (produkowanym m.in. przez urządzenia domowe, telefony komórkowe, telekomunikacyjne stacje nadawcze, radary, linie energetyczne itp.).

Żródło:https://akademiawitalnosci.pl/witamina-z-czyli-dlaczego-warto-miec-kontakt-z-ziemia/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl